Magazin

WHAT DA FUNK’TAN ALBÜM MÜJDESİ!

Funk Grove ve Jazz müziği popüler kültürle harmanlayan What Da Funk grubuyla sizler için kısa bir röpotaj yaptık. İşte; What Da Funk!


Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

-Biz What Da Funk ekibi olarak yaklaşık 4 senedir beraberiz. Türk Pop müzik ve ana akım müziğe karşı oluşmuş bir grup insan da diyebiliriz, ülkemizde yapılan müziğin maalesef pek bir niteliği yok bizde tüm arkadaş çevremizle beraber bunu değiştirmek için ortaya çıktık. Funk Groove ve Jazz müziği Popüler müzik ile bir araya getirmek için uğraşıyoruz. Eğlenceye yönelik Festival ve Parti müziği yapıyoruz.

Müziğin sizin hayatınızdaki yeri nedir?

-Gruptaki istisnasız herkes zaten ister istemez müzikle yatıp kalkıyor, hepimiz kişisel olarak birçok sanatçı ile çalışıyoruz. What Da Funk haricin de de birçok ekip ile çalıştığımız için müzik hayatımızdan hiçbir zaman eksik olmuyor ve olmasında ..

Grup isminizin bir anlamı var mı?

-Kısacası alışılmışın dışında bir müzik yaptıgımız için bir nevi küfür gibi müzikte diyebiliriz.

İdealiniz nedir?

-İdeallerimiz kısa ve uzun vade de degişiyor. İlk hedeflediğimiz şey mart ayında çıkarmayı planladıgımız albümümüz. Bu albüm bizim için çok degerli ve kıymetli bir albüm olacak. Uzun vade de ise What Da Funk ismini insanların hafızalarına uzun yıllar kazımak ve alışılagelmiş popüler müziğin dna’larıyla biraz oynamak.
Hayatta yapmaktan en çok mutlu olduğunuz şeyler nelerdir?
Beraber müzik yapmak.

Kendinizi 3 kelime ile tanımlayın desek?

Müzik, dans eğlence.

Yeni albüm için stüdyodasınız, albüm hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

-Evet What Da Funk olarak yakın zamanda WDF-1 albümümüz çıkıyor. Bu bir proje albümü yani sadece kendi solistlerimiz degil başka sanatçılar da bu albümde birer şarkı söylüyor. Albümün altyapı ve aranjeleri tamamen What Da Funk yapımıdır. Sıradışı Funk Groove Jazz müzigi, popüler sanatçılarla harmanlayıp güzel bir iş çıkardık, umarız Türk halkından kabul görür.
Önümüzde ki konser programlarınızla ilgili bilgi verebilirmisiniz?
-Albüm sürecinde olduğumuz için bu sıra pek konser yapamıyoruz ancak dinlemek isteyenler 16 Şubat Uludag WinterFest ve 3 Mart Beyoglu Mask’ta dinleyebilirler.

 

RÖPORTAJ:

SERKAN CANDAŞ

MELİS DİREN YETER

Başa dön tuşu