Magazin

YENİ KUŞAK TASARIMCILAR, DÜNYA’DAKİ DEĞİŞİMİ, “DÖNÜŞÜM” İLE ANLATIYOR


Dünyadaki değişimi, birbirinden farklı açılardan ele alan              İKÜ’ lü genç tasarımcılar, hayatın her alanındaki transformasyon, ilerleme, yenileme ve dönüşümü, aksesuar ve kumaşlarda buluşturup kendi “dönüşüm” lerini anlattılar.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın…

 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarımı Programı öğrencileri 8 aylık emeklerini, 01 Haziran Perşembe günü saat 15.00’de İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’inde düzenlenecek “Dönüşüm” temalı defileyle görücüye çıkarıyor. Defilenin koreografisini ünlü koreograf Asil Çağıl yaparken defilede Sema Şimşek, Zeliha Çal, Açelya Kartal, Yağmur Ayaz, Gözde Çoşkun, Özlem Karaoğlu, Parıl Erdem, Ece Bilsen, Dilara Önbey, Melike Yalnız, Dilan Polat, Marina Federenko, Metehan Sancaktar,Fırat Tep ve Tekin Demirel gibi tanınmış modeller podyuma çıktı.

Genç modacılar, “Dönüşüm” adını verdikleri projenin temasını “Geri Dönüşüm”ü çağrıştırması nedeniyle bu kavramdan çok daha fazla farklı bir şekilde işlediler. Konuyu, doğadaki bitki ve hayvanların, hatta yeryüzünün tektonik dönüşümünden teknolojinin insanların hayatına nasıl dokunduğuna, cinsiyetlerin kendi içindeki dönüşüm isteğinden bunun toplumda nasıl yer bulunduğuna, kentsel dönüşümden insanın derisinin zaman içindeki dönüşümüne kadar birbirinden farklı açılardan ele alan genç tasarımcı adayları, hayatın her alanındaki transformasyon, ilerleme, yenileme ve dönüşümü, kumaş ve aksesuarlara uyarladılar.

Haberin Diğer Fotoğrafları
Başa dön tuşu