EkonomiGüncel HaberKültür SanatMagazinMüziksağlıkSpor

CUMHURİYETİN 100. YILINDA BİLKENT CENTER 25 YAŞINDA

CUMHURİYETİN 100. YILINDA BİLKENT CENTER 25 YAŞINDA

Bilkent Holding’in önde gelen şirketlerinden Tepe Emlak Yatırım yönetiminde olan Bilkent Center, 25. Yaşını kutluyor.

Ödüllü mimarisi içinde bulunan zengin gastronomik lezzet alternatifleri, kültürel ve sosyal mekanları, seçkin mağazaları ile fark yaratan Bilkent Center Cumhuriyetin 100. yılında 25. yaşını kutluyor. Gerek bünyesindeki markalarla gerekse düzenlediği festivaller ile Ankara ve Türkiye’de adından övgüyle söz ettiren Bilkent Center 25. yılına yakışır projelerine de devam ediyor.

Tepe Emlak Yatırım Genel Müdürü Deniz Bozan, 2019 ve 2020 yıllarında uluslararası kuruluşlardan etkinlik ve renovasyon projeleriyle toplamda sekiz ödül kazandıklarının belirtti. “Hermes Creative Awards 2023’te, Ankara Kahve Festivali ile “En İyi Tematik Festival”, “Etkinlik Pazarlaması” ve “Özel Etkinlik” kategorilerinde platin ödül kazandık. 2019 yılında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün vermiş olduğu belge ile Türkiye’nin ilk “Sıfır Atık Belgesi”ne sahip AVM’si olduklarını” söyleyen Bozan “Türkiye’nin İlk Erişilebilirlik Belgesi”ne de sahip olan Bilkent Center, 2023 yılında ise işletmelerin sürdürülebilir iş uygulamalarındaki yeşil taahhütlerini doğrulamak amacıyla Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen ve Bureau Veritas iş birliği ile geliştirilen “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi”ni alarak “Ankara’nın İlk Yeşil Alışveriş Merkezi” olduğunu belirtti. Bilkent Center olarak yaşam merkezi olmaya, sanata ve sanatçıya önem vermeye, festivalden sergiye, konserden tiyatroya sosyal hayatın her alanını bünyemizde birleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

“Sektörde ilkleri başardığımız için gururluyuz”

Bilkent Center’ın 25. yıl hedeflerini ve hayata geçireceği projeleri aktaran Bilkent Center AVM Müdürü Esat Aydın, dış alanlardaki restoranlar, açık teras, çocuklu aileler için oluşturulan çocuk oyun alanı ile sosyalleşmenin önemine dikkat çekti. “Bilkent Center’da sahip olduğumuz birçok mimari özellikle ilk günden bu yana ziyaretçilerimize keyifli, konforlu ve güvenli bir alışveriş deneyimi sunma imkânı sağlıyoruz” açıklamasında bulunan Aydın: “Cumhuriyet’in 100., Bilkent Center’ın 25. yılında birbirinden özel etkinlikleri misafirlerimiz ile buluşturduk ve buluşturmaya da devam ediyoruz.  Ankara Kahve Festivali, V. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali, Food Truck Festival ve Bilkent Yol Koşusu derken dolu dolu bir 2023 yılını geride bırakmak üzereyiz. Bundan sonraki süreçte de aynı heyecan ve özveri ile ilkleri ziyaretçilerimize sunmaya devam edeceğiz.”

Tepe Emlak Yatırım A.Ş. Hakkında

25 yılı aşkın süredir Bilkent Holding çatısı altında yer alan Tepe Emlak Yatırım A.Ş., Metro AG ve Carrefour gibi Avrupa’nın tanınmış şirketleri ile iş birliği yaparak bugüne kadar Türkiye’nin değişik bölgelerinde alışveriş merkezleri yatırımlarına imza atmıştır. Organize perakende sektöründe ilkleri başarmış ve birçok başarılı projeyi hayata geçirmiş olan Tepe Emlak Yatırım, deneyimli kadrosuyla, varlık yönetimi, alışveriş merkezi ve ticari alanlarda sürdürdüğü kiralama, mimari tasarım, proje yönetimi ve konsept danışmanlığı hizmetlerini yüksek profesyonellik ve uzmanlık seviyesi ile tek çatı altında toplamaktadır.  Yenilikçi ve yaratıcı bakış açısıyla ziyaretçilerin içinde bulunmaktan keyif alacakları modern mekânlar yaratan Tepe Emlak Yatırım, hali hazırda İstanbul Anadolu Yakası’nda, 2002’den bu yana bünyesindeki ulusal ve uluslararası birçok marka ile en popüler alışveriş merkezlerinden biri olan TEPE NAUTILUS, Ankara’da kısa süre önce geçirdiği renovasyonun ardından ‘Mutluluk Paylaştıkça Çoğalır’ mottosuyla bünyesine gastronomi merkezi BİLKENT STATION’ı katarak ziyaretçilerine hem alışveriş yapıp hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri yaşam alanları sunan BİLKENT CENTER, özgün mimarisi ve ilk açık hava konseptiyle Ankaralıların vazgeçilmez buluşma noktası, iş ve yaşam merkezi TEPE PRIME AVENUE, ulaşılabilir lokasyonu, rahat dolaşım alanı ile tercih edilen 365 AVM, AHLATLIBEL ATATÜRK PARKI, İzmir Körfezi’nin en güzel noktasında yer alan yarı açık konsepte sahip, şehrin ritmini ve eğlencesini içinde barındıran keyifli bir yaşam alanı İş GYO’ya ait EGE PERLA’nın ve Ankara’da avantajlı konumuyla öne çıkan, sunduğu kültür, eğlence ve sosyalleşme imkanlarıyla kentsel bir alan olan NEXT LEVEL AVM’nin varlık yönetimini yapmaktadır. İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) terminal ve gemilerindeki ticari alanlar ile İş Portföy Yönetimi A.Ş.’ye ait Manzara Adalar, Narkule ve Bilkent Üniversitesi ticari alanları için kiralama hizmeti vermektedir. İzmir Selçuk’ta yer alan Cittantica Ephesus Park varlıkları arasında yer almaktadır. 2021 yılından bu yana Tanyer Yapı’ya ait Tan Urla projesinin ticari alanlarına konsept danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Başa dön tuşu