Magazin

Hanım Köylü’nün pozitif güzeli Beste Kanar

Çekimleri Marmaris’in doğa harikası bir köyünde devam eden, her hafta keyifli sahneleriyle ekranlara gelen bir Ege komedisi Hanım Köylü. Beste de enerjisini ve mutluluğunu yüzüne yansıtan güzeller güzeli genç oyuncularından biri. Beste Kanar ile kariyerini, planlarını biraz da erkekleri konuştuk.

“SEN ‘DOKSANLARI’ BOŞVER ‘SEKSENLER’E GEL”
Nasıl başladı oyunculuk hikayen?
Annem sayesinde başladım oyunculuğa diyebilirim. Annem internette yapım şirketinin ‘Doksanlar’ projesi için yeni yüzler aradığını görmüş, benim için bir kayıt formu doldurup göndermiş. Birol Güven, Müfitcan Saçıntı gibi isimlerin karşısında buldum kendim bir anda. Birol Hoca görüşmenin sonunda; “Sen ‘Doksanları’ boşver ‘Seksenler’e gel,” diyince bekleme sürecine girdim. Sezon finaliydi, yaz tatiliydi derken uzun bir bekleme sürecine girdim ama sonunda oldu! Bu sırada Acun Medya’ya stajyer olarak girdim dört ay da Survivor’da çalıştım.

Aslında gazetecilik mezunusun. Oyuncu olmak var mıydı hayallerin arasında?
Aslında kendimi bildim bileli hep bu hayalin içindeydim ben. Kendi dünyamda bir karakter yaratır hiç kimseye göstermeden yaşardım onu. Üç yaşımdan beri hep sahneydim diyebilirim. Evet, evet ben hep müsamerelerde başı çeken o gösteri kızıydım (gülüyor). Derken Çağan Irmak’ın ‘Çemberimde Gül Oya’dizisi yeni bir pencere açtı hayatımda. O diziyle birlikte hayallerimi yönetmen olmak üzerine kurmaya başladım. Fakat istediğim üniversiteye giremedim. Marmara Üniversitesi’nde gazetecilik bölümünü kazandım ve okudum. Dört yıl boyunca oyunculuk için de koşturdum, kamera arkasında da çalıştım, okulumu da bitirdim. Her şeyden biraz yaptım diyebilirim. Fakat mezun olduğumda söylediğim tek bir şey vardı; “Ben oyuncu olacağım!”

Peki Hanım Köylü… Ona nasıl dahil oldun?
Gold Yapım işin seçmeleri sırasında, beni de görmek istemiş. Memnuniyetle gittim, yönetmenimiz, senaristimiz, uygulayıcı yapımcımızla tanıştım. Ardından bir deneme çekimi yapıldı ve işi aldım. İyi ki bu dizideyim şu anda diyorum. Şahane bir ekiple birlikte, muhteşem bir doğanın ortasında çok güzel bir iş çıkarıyoruz.

Oyunculuğun en sevdiğin yanı ne?
Benim gibi hayal dünyası geniş insanlar için farklı farklı dünyaların içine girip bambaşka kimliklere bürünmek müthiş bir keyif. Bir de tabii sevilmek. Benim için her şeyin temelinde sevgi var. Oyunculuk ile daha fazla insan tarafından sevilebilme şansına sahip oluyor insan. Bundan daha güzel ne olabilir ki?

bestekanar1

SÖZ KONUSU AŞK OLUNCA HATA VERİYORUM
Beste nasıl bir ailenin, nasıl bir kızıdır?
Annemle babam ben üç yaşındayken boşanmışlar. Her iki tarafta da sevgiyle, ilgiyle büyüdüm. Anneannemin emeği çok büyüktür bende. Çalışan bir annenin çocuğu olduğum için ortaokula kadar anneannem büyüttü beni diyebiliriz.  Sokaklarda oynayan, akşam ezanında eve giren son çocuklardan biriyim ben de. İyi ki de öyle büyümüşüm.

Dizide kadınlar oldukça baskın karakterler. Köydeki kadınların kuralları ve sözleri geçiyor tabiri caizse erkeklere baya kök söktürüyorsunuz. Söz konusu aşk olunca sen nasıl bir kadına dönüşüyorsun?
Henüz o konuda ben de kendimi tam çözemedim. Söz konusu aşk olunca hata veriyorum sanırım. Çok zor güveniyorum. Yüzeyselliğe tahammül edemiyorum. Zor olanı seviyorum. Ancak ilgisizliğe de hiç gelemiyorum. Sevgimi fazlasıyla hissettiren bir yapım var. Aynı şeyi karşı taraftan da bekliyorum. Saygı ve samimiyet de benim için olmazsa olmaz. Yani galiba içimden geldiği gibi, beklentisiz ve taktiksiz yaşıyorum.

Bir erkeği senin için çekici kılan özelliği nedir? Mesela ‘Hanım Köylü’ diye tabir edilen o erkekle olur mu?
Güzel sevmeli, gerçek olmalı, güzel gülmeli, güldürebilmeli. Dizide kast ettiğimiz Hanım Köylü erkeklerle de olur aslında. Çünkü bizim Hanım Köylüler genel Hanım Köylü algısındakilerden değiller bence. Karakterli bir adam, hayatındaki kadın için vazgeçtikleriyle eksilmez. O adamlık denilen algıdan ödün vermiş olmaz. Seven adam olur.

bestekanar-2

SALAŞ OLMAYI SEVİYORUM
Dizide sevimli bir köylü kızı olarak ekranlardasın. Günlük giyim tarzın nasıldır? Favori parçaların neler?
Önceliğim rahat hissedebilmek. Giydiğim şeyin içinde endişe duymamalıyım. Genelde spor-şık bir tarzım var sanırım. Salaş olmayı seviyorum. Temiz ve bakımlı olmak giydiğim parçalardan çok daha önemli benim için. Spor ayakkabı ve tişört vazgeçilmezlerim.

Seni hiç tanımayan birine kendini nasıl anlatırsın?
Aklımdan geçeni dilime dökerim. Bu yüzden bazen kalp kırabilirim. Ama sakın bana alınma, gönlünü almasını da bilirim. Merhametliyim ama ben de merhamet isterim. Kimi zaman çok konuşurum, bazen de bıçakla bile açamazsın ağzımı. Ama inan bak, birlikte çok eğlenebiliriz.

Özellikle sosyal medya hesaplarında güzelliğine hayran olanların sayısı oldukça fazla. Cilt güzelliğin ya da saç bakımın için özel olarak uyguladığın bir ritüelin var mı?
Özellikle yaptığım bir bakımım yok. Çocukluğumdan beri süt ürünlerini çok fazla tüketiyorum. Çorbanın yanında bile yoğurt yiyebilirim. Günlük hayatımda çok fazla makyaj yapmıyorum. Ruh halinin insanın ışıltısını fazlasıyla etkilediğini düşünüyorum. Zaten mutlu insanlar her zaman ışıl ışıl görünürler. Sizce de öyle değil [email protected]

Başa dön tuşu