Magazin

Önce Şarkısını Söyledi Sonra Kitabını Çıkardı: Zorla Güzellik Olur…

Güzellik sektörünün önde gelen ismi Neslim Güngen, “Zorla Güzellik Olur” şarkısının ardından aynı isimli bir kitap yazdı. Türkiye genelinde 100’e yakın şubesi bulunan Güngen, kitabında iş hayatında başarıya giden yolları anlattı.

Kendi adını taşıyan güzellik merkezi zincirini giderek büyüten ve Türkiye genelinde 100’e yakın şubeye ulaşan Neslim Güngen, sektördeki 23 yıllık tecrübesinden yola çıkarak kitap yazdı. “Zorla Güzellik Olur” adlı şarkısıyla beğeni toplayan Güngen, kitabına da aynı ismi verdi.

800 Bin Lira Borçtan Güzellik İmparatorluğuna

Neslim Güngen’in bundan tam 23 yıl önce 800 bin lira kredi borcu vardı. Borcunu ödeyebilmek amacıyla kalıcı makyaj eğitimleri vermeye başlayan Güngen, sektörde kısa sürede büyük başarı elde etti ve adeta kendi imparatorluğunu kurdu. Yurt dışında da yatırımlar yapan iş kadınının güzellik merkezlerinin değeri bugün 18 milyon dolar civarında.

Kitabın Gelirini Kadınlar İçin Bağışlayacak

Neslim Güngen, “Zorla Güzellik Olur” kitabında iş hayatında başarıya giden yolları anlattı. Güngen, kitaptan elde edeceği geliri kadınlar yararına kullanılması için bir vakfa bağışlayacak. Otobiyografik öğeler de içeren “Zorla Güzellik Olur”un misyonu da kadınlara ilham vermek.

Başa dön tuşu