Güncel Haber

Özkan Uğur’un ölümü sanat ve siyaset camiasını yasa boğdu

Özkan Uğur’un ölümü sanat ve siyaset camiasını yasa boğdu! Paylaşımlar peş peşe geldi

3 kez kanseri yendikten sonra böbrek rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda entübe edilen MFÖ Grubu’nun solisti Özkan Uğur, hastanede hayatını kaybetti. Uğur’un ölümü sanat dünyasını yasa boğdu.

Uzun süredir kanserle mücadele eden ve böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle entübe edilen Özkan Uğur, tedavi gördüğü hastanede 70 yaşında hayata gözlerini yumdu. Başarılarıyla sanat dünyasında adını altın harflerle yazdıran Uğur’un ölümünün ardından sanat ve siyaset dünyasından taziye paylaşımları yağdı.

Özkan Uğur‘un ölüm haberinin ardından Twitter hesabından paylaşım yaparak baş sağlığı dileyen cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bugün vefat haberini aldığımız, müzik alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi olan, ülkemizin sevilen ses ve sinema sanatçısı Özkan Uğur‘a Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum” dedi.

Özkan Uğur'un ölüm sanat ve siyaset camiasını yasa boğdu

“Değerli sanatçı, sinema ve dizi oyuncusu Özkan Uğur‘un vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. #ÖzkanUğur’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiasına başsağlığı diliyorum.”

Özkan Uğur'un ölüm sanat ve siyaset camiasını yasa boğdu! Paylaşımlar peş peşe geldi

“Sanatçı Özkan Uğur‘u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet; yakınları, sevenleri ve sanatçı dostlarına başsağlığı diliyorum.”

Özkan Uğur'un ölüm sanat ve siyaset camiasını yasa boğdu

“MFÖ’nün Özkan’ı, Cennet Mahallesi’nin Beter Ali’si, oynadığı tüm dizilerle, söylediği tüm şarkılarla kalbimizde taht kuran kıymetli sanatçımız Özkan Uğur‘a Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Özkan Uğur'un ölüm sanat ve siyaset camiasını yasa boğdu

“Sevgili Özkan Uğur‘u kaybettik, çok üzgünüz. Türk müziğine ve sinemasına katkıları unutulmayacak. Ruhu şad olsun.”

Başa dön tuşu