Magazin

Sema Günay’dan Giyilebilir Sanat Adına “Kainatın Gülleri”

 

Ünlü Modacı, ressam, yazar, besteci ve DJ Sema Günay “En ince belli model” Dilek Kaya için jüri olduğu ve plaket aldığı organizasyon da sergilemesi için, giyilebilir sanat adına “Kainatın Gülleri “adlı kostümü tasarladı.

Bir Deniz Şaman organizasyonu olan “En iyi Model “yarışmasında bu kez jüri koltuğunda oturan En ince belli model Dilek Kaya için “Kainat’ın Gülleri” adlı kostümü tasarlayan Sema Günay, müzik alanında da haklı bir giriş ile “Araftayım Yar”adlı söz ve müziği kendisine ait olan bestesi için Ünlü aranjör Hakan Süersan ile çalıştı, imzayı Şahin Özer ile attı.
Yakında klip çekimleri için kamera karşısına geçecek olan çok yönlü sanatçı;
-Beni “Elenor müzik ile Sayın Muhteşem Candan keşfetti ancak araya pandemi girince, askıya aldığım proje,tesadüfen Şahin Özer ile karşılaştı ve yine uzun bir zaman dönemi sonrası, onların manevi desteği ile imzalar atıldı.


Türk müzik piyasasının kral isimlerinin beni desteklemesi ,gönül makamlarının yüceliğindendir diyerek cesaret buldum ve bestemi seslendirdim.Dillere pelesenk olması dileklerimle diye düşünerek meşk ettim.Bestecilik konusunda beni ilk tebrik eden tesadüfen rastladığım Orhan Gencebay’ın o anki tebrik desteği dahi bir ömür yeter.Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum dedi.


Tasarım alanında “Paonbleu”adlı patentli markası dışında, Sanatçı Sema Günay ,”marka ülke ,marka şehir “olmak misyonu ile yazdığı ve resimlediği iki tescilli kitap sahibidir ..
İlk eseri ”Kral Midas ve Türk Kristali’nin Tılsımı “adlı yazıp resimlediği kitabı T.C.Devlet hazinesine bağışlamış bir değer olup,Megas Aleksander ve Anatolian Kristali’nin Tılsımı adlı yaklaşık 600sayfalık resimli eseri de yayın aşamasında tescilli eserdir ve DJ olarak da müzik ve şiir üretmektedir,her yaştan kişiye özel sanat terapisi dersleri vermektedir.

Başa dön tuşu